اطلاعات مطلب
  • بازديدها: 3248
  • نويسنده: modiriat
  • تاريخ: 28-09-1394, 03:51
28-09-1394, 03:51

فول فت سویا دانه کامل

دسته بندی: محصولات » نهاده ها و خوراک دام و طیور و آبزیان

فول فت سویا دانه کامل
دانه سویای فرآوری شده ( فول فت سوی) با روش Roasting به عنوان
یک ماده غذائی مناسب از لحاظ انرژی و پروتئین (مخصوصاً پروتئین عبوری)، چربی های غیر اشباع امگا 3 ، امگا 6 و آنتی اکسیدانهای طبیعی، جایگاه ویژه ای در تغذیه دام و طیور دارد.
 غیر نشخوار کنندگان به علت وجود آنزیم اوره آز در دانه سویای خام نمی توانند از این محصول مفید بدون عملیات فرآوری استفاده کنند. حرارت دادنبه دانه سویای خام سبب از بین رفتن آنزیم اوره آز و رفع مشکلات مربوط به آن می شود.همچنین حرارت دادن سبب افزایش مدت نگهداری دانه از طریق حذف آنزیم لیپاز و جلوگیریاز تخریب چربی موجود در دانه و افزایش مقدار پروتئین عبوری دانه سویا بدون آسیب رساندن به ساختمان پروتئین و کاهش هضم و جذب آن در دام می شود.در سالهای اخیر مطالعات وسیعی در خصوص اثبات اهمیت پروتئین عبوری در گاوهای شیری تازه زا و پرتولید صورت پذیرفته است. پروتئین عبوری بخشی از پروتئین مواد خوراکی است که از دسترس میکرو ارگانیسم های داخل شکمبه فرار کرده تا در روده مستقیماً هضم و جذب شوند. بخش قابل توجهی از نیازهای اسید آمینه ای حیوان ازطریق همین پروتئین عبوری تامین می شود. بسته به نیاز حیوان و بالانس اسید های آمینه جیره ، گاو تازه زا و پرتولید حدوداً به 35 الی 40 درصد پروتئین عبوری ( یا به عبارت صحیح تر به اسید آمینه های عبوری ) نیاز دارد. فول فت سویا با پروتئین عبوری 65 درصد می تواند جایگزین سایر منابع غنی از پروتئین عبوری مانند کنجاله گلوتن ذرت، پودر ماهی، پودر گوشت و پودر پر شود. دانه سویا غنی از چربی است ( 18 الی 20 درصد ) که می تواند به عنوان منبع خوبی از انرژی در جیره مورد استفاده قرار بگیرد. فول فت سوی به علت داشتن پروتئین عبوری مناسب به همراه انرژی خوب و اسیدهای چرب امگا 6جهت بهبود وضعیت باروری و کمک به افزایش پیک تولید در گاوهای تازه زا و پرتولید بسیار توصیه می شود. همچنین دانه سویای خام به علت داشتن مواد ضد تغذیه ای برای تغذیه تک معده ای ها نظیر طیور مناسب نمی باشد اما حرارت دادن دانه سویا سبب از بین رفتن مواد ضد تغذیه ای آن شده و دانه سویا را به ماده خوراکی کاملی برای تک معده ای ها هم از لحاظ انرژی و هم پروتئین تبدیل می کند. این محصول در جیره انواع طیورشامل مرغ گوشتی- تخمگذار-مادر و بوقلمون توصیه می شود .
میزان و نحوه مصرف :
گاو شیری :
می توان از فول فت سوی به میزان 15 درصد کنسانتره در جیره گاوهای شیری با اطمینان استفاده نمود. فول فت سوی به علت داشتن بیشترین مقدار پروتئین عبوری ( حدود 260 گرم در هر کیلوگرم ) نسبت به سایر انواع سوی از ارزش بالائی برخوردار است. ارزش هرکیلوگرم فولفت سوی از لحاظ پروتئینی معادل 0/92 یک کیلو گرم کنجاله سویا 44 % و از لحاظ انرژیمعادل با 0/19 یک کیلو پودر چربی خالص بوده و میتواند به مقدار 190 گرم جایگزین آنشود . توصیه می شود فول فت سوی به صورت 8 تکه یا بلغور برای گاو شیری مصرف شود.
طیور:
فول فت سوی حاوی 20 درصد چربی خالص می باشد که حاویحداقل پراکسید بوده و در مقایسه با اسید های چرب و روغن های مورد مصرف در طیور از کیفیتبسیار بالاتری برخوردار است . از فول فت سوی می توان تا %7 کنسانتره بهره برد و توصیهمی شود فول فت سوی برای طیور به صورت کاملاً آردی مصرف شود .
اسب :
فول فت سوی به شکل دانه کامل به خاطر تردی و خوشخوراکی
آن برای اسب بسیار مطلوب بوده و به علت داشتن انرژی خوب به رشد و توان اسب کمک شایانی می کند . توصیه می شود فول فت سوی به صورت دانه کامل برای خوراک اسب استفاده شود .

فول فت سویا

با ما در ارتباط باشید .

https://telegram.me/nrdco 
nrdco.ir@gmail.com
www.nrdco.ir

info@nrdco.ir

09105967660 - 09376748920

ابر تگ‌ها: مهندس احسان مرادی, دامپروری, شرکت نیک رویش دالاهو, صنعت دامپروری, تکنولوژی, دام, طیور, آبزیان, مدیریتی, بهداشتی, تغذیه ای, طرح نویسی (فنی-مالی-تولیدی), کشاورزی, ساختمانها و تاسیسات, پرورش انواع دام و طیور, ارزیابی تیپ, به گزینی, افزایش بهره ژنتیکی, اجرای

شما وارد سايت نشده ايد. جهت ارسال نظر در سايت وارد شويد
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.

ارسال نظر

نام:*
ايميل:
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنيتی: *

درباره ما :

شكر وسپاس باد خداوندي را كه به ما قدرت علم و عمل بخشيد تا در راهي گام نهيم كه باشد سرانجامش آباداني و سازندگي.شركت نيك رويش دالاهو شركتي ست داراي پتانسيل علمي بالا كه درارتباط با متخصصان،اساتيد دانشگاهي ...

 

بیشتر بخوانید !

تماس با ما :

تلفن تماس : 09105967660 - 09376748920 - 09213194340
ایمیل : info@nrdco.ir