اطلاعات مطلب
  • بازديدها: 3657
  • نويسنده: modiriat
  • تاريخ: 28-09-1394, 05:25
28-09-1394, 05:25

سبوس گندم

دسته بندی: محصولات » نهاده ها و خوراک دام و طیور و آبزیان

سبوس گندم جهت تغذیه دام و طیور و آبزیان
سبوس گندم به سبب فراوانی تولید و قیمت مناسب و دارابودن میزان نسبی پروتئین بالا و ویتامینها و مواد معدنی به خصوص فسفر، در تغذیه دام ، طیور و آبزیان مورد استفاده قرار می گیرد. مصرف سبوس گندم در جیره غذائی دامهای نشخوارکننده به علت ملین بودن و در مورد طیور به سبب محدود بودن قابلیت جذب مواد فیبری موجود در آن نباید از میزان معینی در خوراک متراکم آنها تجاوز نماید.
-1-2سبوس گندم مخلوطی از لایه های مختلف پوسته و قسمتهای جوانه و لایه آلورن 1 در دانه گندم که در اثر عملیات آسیابانی به عنوان سبوس جدا می شود و کمیت و کیفیت آن بستگی به نوع گندم مصرفی و فرآیند کلی کارخانه آردسازی دارد. (به ویژه از نظر میزان آرد چسبیده به سبوس ).
-1-3ویژگیهای فیزیکی
-1-1-3رنگ : رنگ سبوس گندم به رنگ گندمی که از آن تهیه شده بستگی دارد و از رنگ کرم تا قهوه ای روشن متفاوت است .
-2-1-3بو: سبوس گندم دارای بوی طبیعی مخصوص بخود است .
-3-1-3اندازه : ریزی و درشتی ذرات سبوس گندم بستگی به نوع گندم و شیوه تولید آرد در کارخانه دارد ولی به هر حال سبوس گندم نباید بیش از 30درصد وزنی حاوی ذرات نرم باشد.
ویژگیهای سبوس گندم مورد مصرف در خوراك دام و طیور
سبوس گندم(Wheat Bran) در تغذیه دام وطیور مورد استفاده قرار می گیرد. در طیور معمولا از سبوس گندم برای تكمیل درصد حجمی جیره غذاییو اغلب به عنوان ماده خنثی استفاده می شود. چون طیور قادر به هضم فیبر و موادسلولزی نیستند از این رو میزان اضافه نمودن سبوس به جیره غذایی نباید از درصد معینی تجاوز كند.
سبوس گندم عبارت از پوشش خارجی اولین و دومین لایه با حداقل آندوسپرم مغز گندم چسبیده به آن است كه با طریقه بوجاری و آسیآب كردن معمولی از گندم جدا می شود. ارزش سبوس بستگی به نوع و میزان خلوص، طرز تهیه و كار ماشینهایی دارد كه گندم در آنها آرد شده و همچنین به مقدار آردی دارد كه به پوسته چسبیده است.
ویژگیها
ویژگیهای فیزیكی :
رنگ : سبوس گندم دارای رنگ روشن تا قهوه ای است ولی رنگ سبوس بستگی به رنگ دانه گندم (مواد رنگی دانه) كه ازآن تهیه شده است دارد.
بو : سبوس گندم دارای بویطبیعی مخصوص به خود می باشد.
اندازه : درشتی ذرات سبوسگندم باید طوری باشد كه بیش از 30% وزن آن از الك 50 میكرون عبور نماید
دامداری های سراسر کشور هر یک سبوس مورد نیاز خود را به طرق مختلف تهیه می نمایند. با توجه به اینکه دسترسی به کارخانه های سبوس برای بسیاری از دامداری ها میسر نمی باشد، مراکز و فروشگاه هایی در سطح کشور مسئولیت تهیه و توزیع این محصول را بر عهده دارند.
در این بین تعداد افرادی که به صورت مستقیم از کارخانه ها سبوس مورد نیاز خود را تامین می نمایند، خیلی محدود هستند. مسلما این افراد علاوه بر اینک خیالشان از بابت کیفیت سبوس راحت است، با قیمت بسیار مناسب تری نیز می توانند این محصول را تهیه نمایند با توجه به اینکه عده ای سود جو اقدام به مخلوط کردن سبوس با گندم با یک سری از مواد دیگر میکنند که با چشم قابل تمایز نیست و برای تشخیص باید به آزمایشگاه ارسال شود لذا سبوس گندم را از جاهای معتبر خریداری کنید

با ما در ارتباط باشید .

https://telegram.me/nrdco 
nrdco.ir@gmail.com
www.nrdco.ir

info@nrdco.ir

09105967660 - 09376748920

ابر تگ‌ها: مهندس احسان مرادی, دامپروری, شرکت نیک رویش دالاهو, صنعت دامپروری, تکنولوژی, دام, طیور, آبزیان, مدیریتی, بهداشتی, تغذیه ای, طرح نویسی (فنی-مالی-تولیدی), کشاورزی, ساختمانها و تاسیسات, پرورش انواع دام و طیور, ارزیابی تیپ, به گزینی, افزایش بهره ژنتیکی, اجرای

شما وارد سايت نشده ايد. جهت ارسال نظر در سايت وارد شويد
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.

ارسال نظر

نام:*
ايميل:
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنيتی: *

درباره ما :

شكر وسپاس باد خداوندي را كه به ما قدرت علم و عمل بخشيد تا در راهي گام نهيم كه باشد سرانجامش آباداني و سازندگي.شركت نيك رويش دالاهو شركتي ست داراي پتانسيل علمي بالا كه درارتباط با متخصصان،اساتيد دانشگاهي ...

 

بیشتر بخوانید !

تماس با ما :

تلفن تماس : 09105967660 - 09376748920 - 09213194340
ایمیل : info@nrdco.ir