اطلاعات مطلب
  • بازديدها: 2063
  • نويسنده: modiriat
  • تاريخ: 28-09-1394, 05:44
28-09-1394, 05:44

موننسین

دسته بندی: محصولات » پرمیکس های ویتامینی.معدنی.ریز مغذی ها و افزودنیها

موننسین
گروه دارویی: ضد کوکسیدیوز
شکل دارویی: پودر مخلوط در دان
تركيب: هر کیلوگرم پریمیکس کیمیا موننسین10%;حاوی 100 گرم موننسین سدیم می باشد.
مكانيسم اثر: کیمیا موننسینیک کوکسیدیواستات یونوفوره است که به علت توانایی اتصال به یونهای فلزات یک ظرفیتی مثل سدیم و پتاسیم،کمپلکس های یونی قابل حل در چربی را تشکیل می دهد که با افزایش نفوذپذیری غشای سلولی انگل به یونهای فوق موجب بهم زدن تعادل یونی در دو طرف غشای انگل می گردد. موننسین با اختلال در پمپ سدیم - پتاسیم و افزایش ورود سدیم به داخل سلول باعث افزایش فشار اسمزی و جذب آب به داخل سلول و مختل نمودن اعمال میتوکندریایی(اکسیداسیون و هیدرولیز ATP) و در نتیجه تورم و انهدام انگل می شود. همچنین موننسین نسبت به سایر یونوفوره ها باعث کاهش دفع آب در طیور و مانع از افزایش رطوبت بستر می گردد.
گونه هدف: طيور (گوشتی، نیمچه تخمگذار، بوقلمون پرواری)
موارد مصرف:
برای پیشگیری و کنترل از کوکسیدیوز ناشی از گونه های مختلف آیمریا شامل آسرولینا، نکاتریکس، میواتی، تنلا، ماکزیما و بونتی در تمام دوره پرورش جوجه های گوشتی و نیمچه های تخمگذار و گونه های آیمریا گالوپاوونیس، مله آگریمیتیس و آدنوئیدس در بوقلمون های پرواری تا سن 16 هفتگی مورد مصرف قرار می گیرد.
مقدار و روش مصرف:
جوجه های گوشتی و نیمچه های تخمگذار: 1200 - 1000 گرم پریمیکس کیمیا موننسین10%;در یک تن دان (از یک روزگی تا 3 روز قبل از کشتار در جوجه های گوشتی و در نیمچه تخمگذار حداکثر تا 16 هفتگی).
بوقلمون های پرواری: 1000 - 900 گرم پریمیکس کیمیا موننسین10%;در هر تن دان حداکثر تا سن 16 هفتگی.
موارد منع مصرف: مصرف این دارو در اسب یا سایر تک سمی ها مجاز نمی باشد. این دارو نباید با سایر کوکسیدیواستاتها مخلوط شود. موننسین در مرغها و بوقلمونهای تخمگذار(در زمان تخمگذاری) منع مصرف دارد.
تداخلات دارويي: از مصرف همزمان با سایر ضد کوکسیدیوزها، تیامولین، اریترومایسین، کلرامفنیکل و سولفانامیدها خودداری نمایید.
زمان پرهيز از مصرف: مصرف دارو 3 روز قبل از كشتار طيور قطع گردد.
موارد احتیاط: پس از باز شدن بسته بندی حداکثر ظرف مدت 2 ماه مصرف گردد.
داروی آماده مصرف حداکثر ظرف مدت 24 ساعت مصرف گردد.
شرايط نگهداري: در جاي خشك،در دمای کمتر از 25 درجه سانتیگراد، دور از رطوبت و نور نگهداري شود.
بسته بندي: پاکت های فویل آلومینیومی چند لایه 1000 و 5000 گرمی بصورت وکیوم

با ما در ارتباط باشید .

https://telegram.me/nrdco 
nrdco.ir@gmail.com
www.nrdco.ir

info@nrdco.ir

09105967660 - 09376748920

ابر تگ‌ها: مهندس احسان مرادی, دامپروری, شرکت نیک رویش دالاهو, صنعت دامپروری, تکنولوژی, دام, طیور, آبزیان, مدیریتی, بهداشتی, تغذیه ای, طرح نویسی (فنی-مالی-تولیدی), کشاورزی, ساختمانها و تاسیسات, پرورش انواع دام و طیور, ارزیابی تیپ, به گزینی, افزایش بهره ژنتیکی, اجرای

شما وارد سايت نشده ايد. جهت ارسال نظر در سايت وارد شويد
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.

ارسال نظر

نام:*
ايميل:
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنيتی: *

درباره ما :

شكر وسپاس باد خداوندي را كه به ما قدرت علم و عمل بخشيد تا در راهي گام نهيم كه باشد سرانجامش آباداني و سازندگي.شركت نيك رويش دالاهو شركتي ست داراي پتانسيل علمي بالا كه درارتباط با متخصصان،اساتيد دانشگاهي ...

 

بیشتر بخوانید !

تماس با ما :

تلفن تماس : 09105967660 - 09376748920 - 09213194340
ایمیل : info@nrdco.ir